Přidáno 2 months ago

Metodik do financí - BANKOVNÍ REGULACE

LokalitaHlavní město Praha

PoziceSpecialist

Datum2019-02-26

OborBanking and Insurance

Metodik – Bankovní regulace

Náplň práce:
  • Metodická podpora v rámci ekonomického odboru týkající se dané oblasti
  • Komunikace s metodiky z ostatních odborů
  • Sledování legislativy související s obezřetnostními požadavky (zejména oblast výpočtu rizikově vážených aktiv, velkých expozic, ukazatelů likvidity)
  • Spolupráce na implementaci obezřetnostních požadavků (dle národní a evropské regulace) - (nařízení Evropského parlamentu a Rady EE č. 575/2013, BASEL II/III, Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2013/36/EU, návazné předpisy EU, legislativa ČNB)
  • Aktualizace předpisové základny vč. interních metodik
  • Analýza dopadů nových regulací na kapitálovou přiměřenost banky a jiné ukazatele (např. limity velkých expozic, ukazatele likvidity LCR/NSFR)
  • Spolupráce na projektech souvisejících s danou oblastí

Požadavky:
  • Praxe min. 2 roky v oblasti bankovní regulace
  • Znalost vyhlášky ČNB 163/2014 a Nařízení č. 575/2013
  • Znalost MS Excel
  • AJ – aktivně
  • Flexibilita, loajalita

Nabízíme:
  • Příjemné dynamické prostředí v centru Prahy (atraktivní lokalita přímo u metra a úžasné kanceláře)
  • Zajímavou a pestrou práci s možností dalšího odborného rozvoje a osobního růstu
  • Spolupráci s odborníky napříč bankou; Finanční divize – ekonomický odbor
  • Mnoho benefitů
Přihlásit adecco/job.cancel

Referenční číslo AD a0W4I00000JSXU9UAP