Přidáno 2 months ago

Financial Accountant *(malá pražská pobočka velké zahraniční BANKY)*

LokalitaHlavní město Praha

PoziceSpecialist

Datum2020-07-21

OborFinance and Accounting

Financial Accountant (malá pobočka velké zahraniční BANKY)

Pohybujete se v bankovnictví v oblasti účetnictví a hledáte novou výzvu?
Pak by Vás mohla zaujmout tato seniorní účetní pozice, kterou obsazuji pro mého klienta - čínskou banku, která nedávno v Praze otevřela svou malou pobočku (cca 15 zaměstnanců).

Na pozici je potřeba domluvit se anglicky, ale nemusíte umět mluvit plynule. V rámci pražské pobočky banky si všichni pomáhají, a tak stačí středně pokročilá úroveň, cca B2, příp. B1+.

Náplň práce:
  • Účtování přijatých faktur, úhrada faktur, účtování aktiv a pasiv, nákladů, cestovních náhrad, apod.
  • Každodenní sledování transakcí a pohybů na interních účtech
  • Správa nostro účtů vč. rekonciliace
  • Práce s rozvahou a výsledovkou
  • Účetní závěrky
  • Řešení DPH, DPPO a dalších daní a komunikace s daňovými poradci
  • Koordinace externího auditu
  • Příprava finančních reportů pro ČNB a finančních statistických reportů, které musí být včas zveřejňovány
  • Spolupráce na hodnocení finančních výsledků pražské pobočky banky
  • Implementace a revize účetních směrnic
  • Archivace účetních dokumentů a záznamů

Požadavky na kandidáta:
  • Praxe min. 3 roky v účetnictví v bance (nebo podobné instituci)
  • Znalost českých účetních standardů
  • Znalost českých daňových zákonů (platných pro bankovní sektor)
  • AJ – pokročilá (denní využití)
  • ČJ - plynule
  • Schopnost řešit více úkolů ve stanovených termínech, vysoká míra zodpovědnosti a spolupráce, orientace na detail, schopnost rychle se učit, velmi dobře komunikovat a jednat, sebemotivace
  • Min. Bc. vzdělání (v účetnictví či podobném oboru)

Co Vám za to banka nabídne:
  • Práci v jedné z největších čínských bank, která je jednou z největších bank světa a která v Praze nedávno otevřela pobočku
  • Atraktivní mezinárodní prostředí v Praze
  • Krásné nové kanceláře přímo na metru
  • Obrovskou příležitost získat cenné zkušenosti ve významné bance a jejím mezinárodním prostředí
  • Nový začátek, seberealizaci, plné využití Vašich zkušeností
  • Malý a příjemný kolektiv seniorních kolegů
  • Benefity: dny dovolené navíc, sickdays, stravenky, občerstvení na pracovišti

Zaujala Vás tato příležitost? Neváhejte mě kontaktovat skrze tlačítko ODPOVĚDĚT a zaslat mi své CV v AJ. Následně Vám ráda zavolám a probereme spolu veškeré potřebné detaily.

Přihlásit adecco/job.cancel

Referenční číslo AD a0W4I00000RMfmYUAT