Motivační dopis

Máte pouze jeden pokus udělat první dojem, neberte to tedy na lehkou váhu.

Motivační dopis slouží k představení uchazeče o zaměstnání potenciálnímu zaměstnavateli. Cílem dobrého motivačního dopisu je přesvědčit personalistu, aby si přečetl Váš životopis. Účelem skvělého životopisu je nalákat případného zaměstnavatele, aby si Vás pozval na pohovor. Máte pouze jeden pokus udělat první dojem, neberte to tedy na lehkou váhu!

Kdo bude motivační dopis číst?

Vždy myslete na to, komu píšete svůj dopis. Upravte ho tak, aby byl šitý přesně na míru společnosti a pracovní pozici, kde se ucházíte o zaměstnání.

V jednoduchosti je krása

Váš motivační dopis by neměl být delší než na jednu stránku. Musíte v něm vyjádřit Váš zájem o volnou pozici, a upozornit na Vaši kvalifikaci. Vypíchněte několik klíčových faktů z Vašeho životopisu, které byste chtěli zvýraznit.

Úvod ve velkém stylu

Máte pouze větu či dvě na to zaujmout případného zaměstnavatele. Ujistěte se tedy, že úvod Vašeho motivačního dopisu Vám tuto pozornost zajistí.

Motivační dopis není soukromá záležitost

Vždy se držte dobrých mravů a profesionality. Dodržujte standardní formát dopisu, kvalitní gramatiku, zkontrolujte si případné překlepy a ujistěte se, že jste dopis podepsali.

Nenechte Váš životopis zapadnout

Motivační dopis

Pokud jste svůj motivační dopis společně s Vaším CV již odeslali a do týdne jste nedostali žádné vyjádření, nemějte obavu a připomeňte se krátkým sdělením, např. e-mailem:

  • Uveďte své jméno a do předmětu e-mailu zadejte pozici, o kterou se ucházíte.
  • Připište krátkou poznámku na téma, proč se ucházíte o tuto práci a Vaši kvalifikaci.
  • Do přílohy vložte svůj životopis.
  • Pečlivě si po sobě e-mail přečtěte.