Proč hledat práci s personální agenturou?

By 07/10/2022Hledání práce

Hledání práce může být na první pohled náročné a zdlouhavé. Ale opak může být pravdou. Zde je 7 výhod spolupráce s personální agenturou, která vám usnadní hledání práce, a pokud máte štěstí na toho správného personalistu, tak hledání práce může být i příjemné!

Hledání práce může být skličující a časově náročné. Podívejme se na hlavní výhody spolupráce s personálními agenturami při hledání zaměstnání jako jsou například: úspora vašeho času, znalost trhu a přístup k ještě nezveřejněným pozicím.

Nebude vás to nic stát

Obecně platí, že personální agentuře platí zaměstnavatel – uchazeči o zaměstnání získávají výhody kontaktů, času, odborných znalostí a zkušeností náboráře bez jakýchkoli poplatků. To však není jediná výhoda – čtěte dál a zjistěte, co všechno může náborový pracovník udělat pro vaše hledání práce a pomoci vám při dalším kariérním postupu.

Personální agentury vám ušetří čas

Snažíte se najít si vedle své každodenní práce (a vašeho osobního volna) čas na hledání a podávání žádostí o zaměstnání? Náboroví pracovníci se věnují vyhledávání nejlepších kandidátů pro své klienty a je v jejich zájmu, aby vás co nejrychleji spojili s potenciálními pozicemi. Jejich prioritou je zajistit, aby byla pracovní místa obsazena rychle a kvalitně, takže využití personální agentury vám může ušetřit spoustu času, protože za vás tuto práci udělá někdo jiný.

Personální agentury znají trh

Tohle samozřejmě neplatí pro všechny náboráře. Jen ti nejlepší budou mít vždy přehled o nejnovějších trendech a novinkách v oboru. Díky tomu, že náboráři znají trh s pracovními místy ve vašem konkrétním oboru, mohou vám pomoci k dosažení vašich platových očekávání a poradit, jak konkurenceschopná nabídka práce je.
Spolupráce se zkušeným, specializovaným náborářem také znamená, že bude dobře znát vaše dovednosti, kvalifikaci a odborné znalosti a dokáže je sladit s dostupnými pracovními příležitostmi. Navíc je možné, že do společností, pro které chcete pracovat, již někdy dříve umístili jiné kandidáty, takže budete mít přehled o tom, jak se tam pracuje, například o firemní kultuře nebo možném kariérním postupu.

Mají přístup k větší síti

Náboroví pracovníci mají rozsáhlé sítě a tráví spoustu času navazováním kontaktů s firmami, které hledají pomoc při rozšiřování svých týmů. Využití jejich sítě při hledání zaměstnání také znamená, že se nemusíte spoléhat jen na své vlastní kontakty – například bývalé kolegy, přátele a rodinu. Jakmile personální agentura ví, co hledáte a co můžete nabídnout, může vás dokonce navrhnout na pracovní místa, která ještě nejsou inzerována; může předem vědět, že se společnost chystá začít nabírat nové zaměstnance a mohou vás dostat na pohovor jako první. Získání přístupu na nezveřejněný nebo „skrytý“ trh práce prostřednictvím kontaktů náboráře vám dává obrovskou výhodu oproti uchazečům o zaměstnání, kteří hledají pozice na vlastní pěst.

Personalista vás může provést celým náborem

Pohovory mohou být skličující a náborový pracovník vám může pomoci s jeho přípravou. Může se stát, že personalisté dokonce znají personalisty, se kterými budete vést pohovor, a může vám tak sdělit například tipy týkající se stylu vedení pohovoru. I když v konečném důsledku pracují pro zaměstnavatele, je v jejich zájmu pomoci vám podat co nejlepší výkon a jejich podpora a interní znalosti mohou mít zásadní význam. Využití znalostí a zkušeností náborového poradce může mít při přípravě na pohovor velký význam, ať už jde o jeho rady ohledně etikety pohovoru, na co si dát pozor při řeči těla, jak se na pohovor obléct, nebo jak byste měli odpovídat na nejčastější otázky při pohovoru.

Může být vaším dlouhodobým spojencem

Vzhledem k tomu, že myšlenka „práce na celý život“ je obecně považována za lehce zastaralou, je velmi pravděpodobné, že si v budoucnu budete hledat práci znovu. Náboroví pracovníci se zabývají budováním vztahů s kandidáty a klienty a většina mezi sebou spolupracuje dlouhodobě. Zůstanete-li s náborářem v kontaktu (k tomuto je oblíbená síť LinkedIn), bude mít přehled o vaší kariéře a může vám pomoci získat novou pozici, až budete připraveni ji začít znovu hledat.

Zůstanete v databázi

I když neuspějete s první prací, o kterou se ucházíte, váš životopis neputuje do koše – zůstanete v databázi personální agentury a v hledáčku konzultanta pro budoucí volná místa. Zaregistrovat se do naší databáze můžete ihned tady.

Systémy pro sledování uchazečů usnadňují třídění a užší výběr kandidátů, protože software porovnává dovednosti a zkušenosti z vašeho životopisu s relevantními pracovními místy. Spolupráce s personální agenturou – i když vás na pozici, o kterou jste se ucházeli, zpočátku nepřijmou – vám tedy může dát větší šanci získat skvělou práci než kdybyste hledali na vlastní pěst.

Pokud potřebujete pomoc s aktualizací životopisu nebo se chcete dozvědět o našich nejnovějších pracovních pozicích, kontaktujte místní pobočku Adecco a spojte se s náborářem ještě dnes!

Podívejte se také na nejčastější mýty o agenturním zaměstnávání.